Beam Messenger

Beam Messenger Beta 1.27

Dzięki tej aplikacji do wysyłania natychmiastowych wiadomości czatowanie stanie się dużo przyjemniejsze

Wysyłanie wiadomości tekstowych na urządzeniach z Androidem powoli staje się przeżytkiem, a dodatkowo większość z dostępnych aplikacji robi to w ten sam sposób. Beam Messenger oferuje dużo bardziej ciekawszą funkcję czatowania. Zamiast czekać na odpowiedź, dzięki tej aplikacji zobaczysz w czasie rzeczywistym, co pisze druga osoba.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Świetny pomysł
  • Może być zarówno praktyczny, jak i zabawny w swoim działaniu
  • Możliwość zmiany tła czatu
  • Opcja personalizacji swojego profilu

Wady

  • Można się pogubić przy pierwszym użyciu
  • Brak rozmów grupowych
  • Trochę przestarzały interfejs

Dobry
7

Wysyłanie wiadomości tekstowych na urządzeniach z Androidem powoli staje się przeżytkiem, a dodatkowo większość z dostępnych aplikacji robi to w ten sam sposób. Beam Messenger oferuje dużo bardziej ciekawszą funkcję czatowania. Zamiast czekać na odpowiedź, dzięki tej aplikacji zobaczysz w czasie rzeczywistym, co pisze druga osoba.

Spróbuj czegoś innego

Beam Messenger powinien być podziwiany za samą chęć stworzenia czegoś nowego, a przy tym interesującego. Taką jest właśnie opcją rzeczywistego podglądu wiadomości w okienku czatu. Według opisu aplikacji w sklepie Google Play, Beam Messenger jest „najbliższą rzeczą, jaką można otrzymać tuż zaraz po kontakcie głosowym, która jest dostępna w aplikacjach do wysyłania wiadomości”. Jest to z pewnością najbardziej intymna forma wiadomości, z jaką do tej pory mieliśmy do czynienia.

Beam Messenger pracuje w ten sam sposób jak inne aplikacje tego typu. Oczywiście, aby jej używać, obie strony muszą posiadać zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu. Zanim jednak zaczniesz rozmawiać poprzez Beam Messengera, musisz jeszcze założyć w nim darmowe konto.

Tak szybko, jak tylko zaczniesz korzystać z Beam Messengera, wszystko co napiszesz (lub powiesz korzystając z mikrofonu), będzie na bieżąco przekazywane drugiej osobie. Możesz też wpisać wiadomość (druga strona ją zobaczy), a następnie skasować ją bez wysyłania. To świetna droga na przekazanie komuś sekretu, gdyż nie zostanie on nigdzie zarejestrowany!

Poza tym jest to dobra opcja, aby się powygłupiać ze znajomymi, tak jak to można zrobić za pomocą Snapchata. Beam Messenger pozbywa się zatem bolesnego czasu oczekiwania na czyjąś odpowiedź. Zawsze bowiem możesz spotkać kogoś, kto strasznie wolno pisze, a taki sposób pozwala dużo szybciej się dowiedzieć, o co komuś chodzi, nie czekając na pełną odpowiedź.

Beam Messenger jest świetny w swojej roli, do której został przeznaczony, ale niekoniecznie musi być uznawany za zamienną aplikację do wysyłania wiadomości. Brakuje mu niestety kilku funkcji: czatu grupowego, udostępniania lokalizacji, dzielenia się plikami wideo, nie wspominając już o braku emotikonek.

Poruszanie się po aplikacji

Interfejs użytkownika, jaki spotkasz w Beam Messengerze, nie należy do najbardziej atrakcyjnych. Jego styl wydaje się być nieco przestarzały, szczególnie w świecie, w którym Google stara się zachęcać deweloperów do tworzenia bardziej uniwersalnego wyglądu. Aplikacja posiada na samej górze trzy zakładki oznaczone ikonkami, które odpowiadają za listę kontaktów, okno czatu i kartę ustawień/informacji o aplikacji. Na samym dole znajdziesz jeszcze dwie dodatkowe ikony. Jedna odpowiada za kasowanie tekstu, druga natomiast pozwoli ci na stworzenie nowego wątku rozmowy.

Poruszanie się po interfejsie Beam Messengera może być początkowo dość skomplikowane i dezorientujące. Niektóre opcje są niezbyt jasno ukazane i przydałaby się tu lepsza sekcja samouczka. Aby ci pomóc, aplikacja została wyposażona w „Beam Bota”, czyli ludzika, który przedstawia aplikację, opisując ją przykładowymi okienkami wiadomości. Niestety jest to dość powolny proces i nie zdziwimy się, jeśli przerwiesz go w połowie. Pamiętaj tylko, że jeśli zechcesz do niego wrócić, musisz przejść cały proces od początku. Samo zamierzenie zatem jest całkiem fajne, jednak wykonanie pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Zostawiając wady za sobą, można pochwalić natomiast okno czatu, gdyż jest ono przejrzyste i wygodne w korzystaniu. Dodatkowo, możesz zmodyfikować tło, wstawiając tu swój dowolny obrazek lub zdjęcie.

Interesujący pomysł

Beam Messenger oferuje nowatorskie i zabawne podejście do wysyłania wiadomości swoim znajomym. Mimo że aplikacja jest ciągle w fazie beta i posiada pewne niedoróbki, jej rokowania na przyszłość są całkiem wysokie.

Beam Messenger

Download

Beam Messenger Beta 1.27

Opinie użytkowników o Beam Messenger